Garb na nosie

Written by

Nie każdy chce być jak Barbra Streisand. Garb na nosie nie dodaje przeważnie urody, a przykuwa niechcianą uwagę i zaburza harmonijne rysy twarzy. Czemu kobiety nie chcą garbu na nosie? Czy panom też przeszkadza? Jak pozbyć się garbu na nosie? Zapraszamy do pozostałej części artykułu!

Garb na nosie – czy rzymskie nosy są w modzie?

Nos stanowi centralną część twarzy, wyznacza oś i podobnie jak usta czy oczy, przykuwa uwagę obserwatora. Nos, który swym wyglądem odbiega od harmonii, mimowolnie rzuca się w oczy w pierwszej kolejności.

Nasz mózg „lubi” proporcje i symetrię, dlatego współczesne ideały piękna posiadają harmonijnie skomponowane rysy twarzy. Oczywiście, zdarzają się osoby, które potrafią ze swych defektów urody zrobić cechę charakterystyczną i swoistą wizytówkę, lecz przeważająca ilość osób obdarzonych garbatym nosem, po prostu chciałaby mieć zupełnie inny wygląd.

Mężczyźni obdarzeni wydatnym, orlim profilem uważani byli w przeszłości za stanowczych i męskich, lecz dziś panowie decydują się na korektę kształtu nosa, by poprawić swój wizerunek i zadbać o dobre samopoczucie. Garbaty nos niezwykle rzadko jest ozdobą twarzy kobiecej. Nos na damskiej twarzy raczej powinien ją uzupełniać, a nie przytłaczać wydatnym kształtem i rozmiarem.

Które sławne osoby poddały się operacji korekty nosa?

Nos jest jedną z najczęściej operowanych części ciała, zaraz po zabiegu powiększania piersi. Współczesne ikony urody i sławy kina, estrady czy sceny dbając o nieskazitelny wygląd, często decydują się na zabieg korekty garbu nosa. Do grona takich osób należy między innymi: Jennifer Aniston, Angelina Jolie, Jennifer Grey, Kayah, Anna Powierza, Blake Lively, Scarlett Johansson, Sarah Jessica Parker, Lana Del Rey, Megan Fox, Jennifer Lopez, Adele, Victoria Beckham.

Kto może zdecydować się na operację nosa?

Jeśli patrząc co rano w lustro widzisz przede wszystkim swój nos, a jego wygląd drażni Cię i odbiera dobre samopoczucie, to jesteś w grupie osób, które zgłaszają się każdego dnia na całym świecie na konsultację do gabinetów w klinikach plastycznych.

Tak naprawdę, oprócz kilku ważnych przesłanek medycznych, jesteś jedyną i najważniejszą osobą, która może decydować o diametralnej zmianie własnej urody. Zdrowa, pełnoletnia i zdecydowana na zabieg osoba może podjąć decyzję o operacji plastycznej. Przeciwskazaniem może być ciąża, choroby nowotworowe, nieleczona cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nerek.

Przed każdym zabiegiem chirurgicznym w klinice medycyny plastycznej, lekarz przeprowadza wywiad, w trakcie którego można zapytać o szczegóły zabiegu, restrykcje pooperacyjne, możliwe powikłania oraz wyrazić swoje obawy i oczekiwania. W trakcie wizyty chirurg zleca wykonanie niezbędnych badań.

Jak wygląda zabieg usunięcia garbu nosa?

Korekta garbu nosa przebiega w znieczuleniu ogólnym. Trwa około jednej, do dwóch godzin, w zależności od przypadku i stopnia trudności zabiegu.

Chirurg dokonuje nacięć w wewnętrznej, a jeśli jest potrzeba, w zewnętrznej części nosa, by dostać się partii chrzęstnych i kostnych. Następnie modeluje konstrukcję nosa do oczekiwanego kształtu. Wnętrze stabilizuje za pomocą setonów w przewodach nosowych, a na grzbiet nosa zakłada lekki gips usztywniający. Szwy są niewidoczne, ponieważ cięcie przebiega w naturalnych zgięciach skóry i jest zszywane bardzo cienkimi nićmi. Dokładnie opisuj to dr Monika Grzesiak na stronie swojej Kliniki Plastycznej http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/

Zalecenia pooperacyjne i możliwe skutki uboczne

Po zabiegu usunięcia garbu nosa możliwy jest obrzęk i zasinienie okolic nosa przez około tydzień. Cała rekonwalescencja przebiega do 10 dni. Pacjent po operacji nosa proszony jest, by unikał wzmożonego wysiłku fizycznego, opalania się i pikantnych potraw. Do skutków ubocznych zalicza się katar, który z czasem mija.

Article Categories:
Zdrowie

Comments are closed.