Obóz sportowy – dawka sportu na wakacje

Written by

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, czyli czas intensywnego odpoczynku i regeneracji dla dzieci. W tym okresie rodzice mają duży problem jakie atrakcje zaplanować dla swoich pociech, aby jak najwięcej skorzystały z wolnego. W Internecie mamy mnóstwo ofert obozów dla dzieci. Od obozów tematycznych, takich jak artystyczne, fotograficzne, konne, survivalowe, po obozy taneczne, przygodowe czy sportowe. W tym artykule chciałabym przybliżyć Wam tematykę tych ostatnich, czyli obozów sportowych.

Obozy sportowe charakteryzują się ogromną porcją ruchu i zabawy każdego dnia. Dzieciaki uczestniczą w przeróżnych grach i zabawach sportowych. Zajęcia prowadzone są zarówno w specjalnie przygotowanych ośrodkach, jak i w plenerze.

Obozy sportowe są główną kategorią obozów ruchowych. Rozdzielamy je na poszczególne obozy tematyczne. Do obozów sportowych tematycznych zaliczamy między innymi obozy piłkarskie, obozy siatkarskie, kajakarskie, obozy biegowe czy obozy pływackie. Właściwie ile dyscyplin sportowych, tyle można wymyślić tematyk obozowych.

Pory roku obozów  i obiekty są różne

Obozy sportowe zazwyczaj organizowane są latem, głównie ze względu na większe możliwości. Oczywiste jest to, że w okresie letnim można korzystać z okolicznej infrastruktury do woli. Pisząc „infrastruktura” mam na myśli na przykład boiska, parki, lasy, place zabaw, plaże i wiele innych ciekawych miejsc.

Letnie przygody są jednak najwspanialsze. Są to też najdłuższe obozy w porównianiu np. do zimowych. Są takie obozy sportowe, które można zorganizować tylko w okresie letnim. Do takich zaliczamy między innymi kajakarskie. Dzieciaki przez większość czasu uczestniczą w spływach kajakowych, więc jasna sprawa, że te odbywać się mogą tylko latem.

Kompleksy sportowe są coraz lepsze. Coraz więcej udogodnień nas czeka z roku na rok. Ośrodki wybierane na obozy sportowe to najczęściej kompleksy z własnymi udogodnieniami dla młodych sportowców. Organizatorzy wybierają takie, które mają własne boiska, korty, pływalnie, sale czy place zabaw, a nawet basen. To bardzo ważna sprawa, aby ośrodek był dostosowany do profilu obozu. Można w ten sposób zaoszczędzić czas na dojazdach.

Instruktorzy i wychowawcy – kim są?

Kadra wybierana na obozy sportowe to trenerzy, ratownicy oraz byli zawodnicy różnych dyscyplin sportowych. Kochają oni pracę z dziećmi i młodzieżą. Potrafią zmotywować do współpracy każdego uczestnika.

Rywalizacja i wywania – ale też nauka i doskonalenie. Oto sens wyjazdów ze sportem w tle. Podczas obozów sportowych nie może zabraknąć zdrowej rywalizacji. Dzieciaki kochają o coś konkurować, a jeśli mają możliwość wygrania nagrody to jest to podwójna motywacja. Oczywiście wszystkie konkurencje i zawody odbywają się na zasadach zabawy.

Kadra dba, aby każdy uczestnik obozów sportowych był zadowolony. Główną domeną obozów sportowych jest przede wszystkim ruch i doskonała integracja grupy.

Wycieczki i przygody to dopełnienie udanego wyjazdu sportowego. Dzieciaki na obozach sportowych poza zajęciami profilowymi mają również inne ciekawe możliwości. Uczestniczą w wycieczkach fakultatywnych do różnych ciekawych lokalnych miejsc, zwiedzają muzea lub galerie. Wszystko zależy od programu takiego obozu sportowego.

Koszt obozu sportowego zależy od wielu aspektów. Przede wszystkim od tego jaki profil wybierzemy, tutaj ceny są zróżnicowane ponieważ organizatorzy ponoszą koszty takie jak wypożyczalnie, ratownicy i tak dalej. Następnym aspektem jest region w jakim odbywa się obóz. Kolejną sprawą jest organizator i jego własne indywidualne ceny. Podsumowując, rodzic chcący posłać swoją pociechę na obóz sportowy powinien liczyć się z kosztami zaczynającymi się od 1500zł.

Polecamy obóz sportowy dla każdego aktywnego dziecka. Zatem jeśli Twoja pociecha kocha sport to idealnym pomysłem na wakacje okazać się może obóz sportowy. Radzimy aby osoby zdecydowane zarezerwowały miejsca przed sezonem ponieważ obóz sportowy jest jednym z najlepiej sprzedających się ofert.

Article Categories:
Turystyka

Comments are closed.